UAB Mebarta bendradarbiauja su ANVA
2007-aisiais Lietuvoje aktyviai kovota priš internetinius piratus. Pernai buvo uždaryti 3 stambūs šalies bylų apsikeitimo FTP serveriai ir net 25 interneto svetainės, kuriose platintos neteisėtos muzikos, filmų ir kompiuterinių žaidimų kopijos, rašoma „Antipiratinė veiklos asociacijos“ (ANVA) pranešime spaudai.

Visose uždarytose svetainėse ir FTP serveriuose buvo talpinama ir nelegaliam parsisiuntimui siūloma šimtai tūkstančių bylų, daugiausiai – muzikos ir filmų įrašų.

Pasak ANVA pirmininko Vyto Simanavičiaus, kai kurios svetainės buvo mėgėjiškos, bet pernai pasitaikė ir „stambių žuvų“ – ištisų internetinių mainų sistemų, kurios aktyviai skatino vartotojus keistis bylomis ir savo veikla darė šimtatūkstantinius nuostolius legaliam Lietuvos muzikos, filmų ir kompiuterinių žaidimų prekybos sektoriui.

2007 m. ANVA antipiratinės veiklos specialistai taip pat pradėjo artimiau bendradarbiauti su didžiaisiais interneto paslaugų teikėjais „Teo“, „Interneto vizija“, „Mebarta“ bei kai kuriais didžiaisiais kabelinių tinklų operatoriais.

„Sutarėme su didžiaisiais interneto paslaugų tiekėjais, kad mūsų specialistai prižiūrės jų serveriuose vartotojų savarankiškai talpinamą audiovizualinį turinį ir, nustačius, kad tai nelegali produkcija, padės ją šalinti“, - sako ANVA pirmininkas.

Pernai jau spėjo įsibėgėti muzikos ir filmų stebėjimas didžiųjų IPT serveriuose ir bendrai per metus buvo pašalinta per 37,5 tūkst. nelegaliai prieinamų muzikos, filmų ir kompiuterinių žaidimų vienetų. Šios produkcijos rinkos vertė siekė 0,8 mln. litų.

Planuojama, kad 2008 m. kova su interneto piratais Lietuvoje dar labiau suaktyvės, nes didžioji dalis anksčiau turguose klestėjusių piratų savo veiklą perkelia į virtualų pasaulį.

Pernai kova neblėso ir tradiciniame karo su piratais lauke – prekyvietėse ir turguose. 2007 m. ANVA teisėsaugininkams padėjo patikrinti 149 įmones ir prekyvietes ir bendrai iš prekybos Lietuvoje išimti daugiau kaip 67,4 tūkst. vienetų piratinių CD ir DVD diskų su nelicencijuotais filmais, muzika ir žaidimais. Taip pat buvo uždarytos 7 namudinės diskų tiražavimo gamyklos.

Specialistų paskaičiavimu, šios produkcijos rinkos vertė siekė apie 5 mln. litų.

Originalus pranešimo tekstas ir šaltinis: Delfi.


Naujienų sarašas
Do you speak english?
Pagalba!